 8,494,354.89 (+15% Vat Included)
HDCP
Yes
Display brightness (typical)
250 cd/m²
Screen shape
Flat
Dynamic contrast ratio marketing name
Mega Infinity DCR
Display number of colours
16.7 million colours
Native aspect ratio
16:9
Pixel density
81.59 ppi
DDC/CI
Yes
Maximum refresh rate
100 Hz
HD type
Full HD
Display technology
LCD
Viewing angle, horizontal
178°
Viewing angle, vertical
178°
Pixel pitch
0.3114 x 0.3114 mm
Horizontal scan range
30 – 85 kHz
Vertical scan range
48 – 60 Hz
Viewable size, horizontal
59.8 cm
Viewable size, vertical
33.6 cm
Digital horizontal frequency
30 – 115 kHz
Digital vertical frequency
48 – 100 Hz
Backlight type
W-LED
Display resolution
1920 x 1080 pixels
Response time
4 ms
Display diagonal
68.6 cm (27")
Contrast ratio (typical)
1300:1
Surface hardness
3H
Response time (fast)
1 ms
Touchscreen
No
Panel type
IPS
Display diagonal (metric)
68.6 cm
Display sRGB
Haze rate
25%
LED backlight
Colour gamut standard
sRGB
Anti-glare screen
Built-in speaker(s)
RMS rated power
4 W
Mean time between failures (MTBF)
50000 h
Built-in camera
No
AMD FreeSync type
FreeSync
AMD FreeSync
Compatible operating systems
Mac OS X Windows 11 / 10
NVIDIA G-SYNC
Low Blue Light technology
Flicker-free technology
Component video sync
Separate sync
EasyRead mode
On Screen Display (OSD)
Number of OSD languages
21
On Screen Display (OSD) languages
Plug and Play
Number of speakers
2
Market positioning
Home
Heavy metals free
Hg (mercury)
Product colour
Black
Built-in USB hub
VGA (D-Sub) ports quantity
1
HDMI ports quantity
1
Audio input
Audio output
HDMI
HDMI version
1.4
HDCP version
1.4
Height (without stand)
357 mm
Depth (without stand)
46 mm
Width (without stand)
617 mm
Cable lock slot
Picture enhancement
SmartImage game
Recyclable packaging material
100%
Sustainability compliance
Doesn't contain
Mercury, PVC/BFR
Compliance certificates
BSMI, CB, EAC, Federal Communications Commission (FCC), ICES, RoHS, cTUVus, VCCI
Power supply type
Internal
Weight (with stand)
4 kg
LowBlue mode
VESA mounting
Panel mounting interface
100 x 100 mm
LED indicators
Operation, Stand-by
Tilt angle range
-5 – 20°
Cable lock slot type
Kensington
AC input voltage
100 – 240 V
AC input frequency
Power consumption (standby)
0.5 W
Power consumption (typical)
18.8 W
Power consumption (off)
0.3 W
Energy efficiency class (SDR)
D
Energy efficiency class (HDR)
Not available
Non-operating altitude
3658 – 12192 m
Operating temperature (T-T)
0 – 40 °C
Storage temperature (T-T)
-20 – 60 °C
Operating relative humidity (H-H)
20 – 80%
Operating altitude
0 – 3658 m
Width (with stand)
617 mm
Depth (with stand)
211 mm
Height (with stand)
457 mm
Weight (without stand)
3.58 kg
Package width
690 mm
Package depth
141 mm
Package height
455 mm
Package weight
6.62 kg
Customer Reviews
0.00 ( 0 reviews)
5 star
0%
4 star
0%
3 star
0%
2 star
0%
1 star
0%