Lenovo 40AY0090UK laptop dock/port replicator Wired USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C Black
 10,025,175.93 (+15% Vat Included)
One Dock. No Limits.
Engineered for performance, the ThinkPad Universal USB-C Dock quickly pays for itself with increased productivity, enhanced dynamic power charging to Notebook, max 100W charging. If you can think it, your dock can do it.
One Cable. No Hassle.
Entire Fleet. One Manager.
Combo headphone/mic port
Yes
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity
USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity
Host interface
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C
USB 2.0 ports quantity
2
Ethernet LAN (RJ-45) ports
1
HDMI ports quantity
1
DisplayPorts quantity
2
Microphone in
No
Headphone outputs
0
Connectivity technology
Wired
Ethernet LAN
Yes
Ethernet LAN data rates
10, 100, 1000 Mbit/s
Maximum digital resolution
3840 x 2160 pixels
Number of displays supported
3
On/off switch
Product colour
Black
Card reader integrated
No
Cable lock slot
Certification
FCC/ICES, KCC, RCM, BSMI, VCCI, CB, cULus, EAC, TUV- Mark, Kvalitet, LoA, Israel SII, DoC, NOM
Cable lock slot type
Kensington
HD type
4K Ultra HD
Harmonized System (HS) code
Compliance certificates
CE
Power source type
USB
Power connector
USB Type-C
Power supply
90 W
Windows operating systems supported
Windows 10, Windows 7
Operating temperature (T-T)
0 – 35 °C
Operating relative humidity (H-H)
20 – 95%
Weight
340 g
Width
171 mm
Depth
80 mm
Height
30.8 mm
Package weight
955 g
Package width
210 mm
Package depth
158 mm
Package height
75 mm
Quantity per pack
1 pc(s)
Cables included
USB Type-C
Customer Reviews
0.00 ( 0 reviews)
5 star
0%
4 star
0%
3 star
0%
2 star
0%
1 star
0%