AOC V5 CU34V5CW computer monitor 86.4 cm (34″) 3440 x 1440 pixels Wide Quad HD LED Black
 922,070.94 (+15% Vat Included)
34” VA WQHD model for complex multitasking, with USB-C, MultiView and Windows Hello integrated webcam
The AOC CU34V5CW is a three-side frameless curved monitor equipped with a 34” VA panel with QHD UltraWide 21:9 resolution for an impressive and immersive viewing experience, ready to support any complex work with Picture by Picture MultiView. It offers a wide array of connectivity options thanks USB-C with Power Delivery up to 65W, 4 USB ports & HDMI. Log in easily and securely with Windows Hello integrated webcam.
Display brightness (typical)
300 cd/m²
Screen shape
Curved
Display number of colours
16.7 million colours
Native aspect ratio
21:9
Pixel density
110 ppi
Maximum refresh rate
100 Hz
HD type
Wide Quad HD
Display technology
LED
Contrast ratio (dynamic)
Viewing angle, horizontal
178°
Viewing angle, vertical
178°
Pixel pitch
0.23175 x 0.23175 mm
Backlight type
W-LED
Display resolution
3440 x 1440 pixels
Response time
4 ms
Display diagonal
86.4 cm (34")
Contrast ratio (typical)
3000:1
Surface hardness
6H
Touchscreen
No
Panel type
VA
Screen curvature rating
1500R
Display diagonal (metric)
86.4 cm
LED backlight
Yes
Response time measurement type
GTG (Gray to Gray)
Response time (MPRT)
1 ms
Anti-glare screen
Yes
Built-in speaker(s)
RMS rated power
10 W
Megapixel (approx.)
2 MP
Mean time between failures (MTBF)
50000 h
Built-in microphone
No
Built-in camera
AMD FreeSync type
FreeSync
AMD FreeSync
NVIDIA G-SYNC
Low Blue Light technology
Flicker-free technology
Fast charging
Brand-specific features
False
On Screen Display (OSD)
Number of OSD languages
19
On Screen Display (OSD) languages
Ethernet LAN (RJ-45) ports
0
Ethernet LAN
Number of speakers
2
Market positioning
Home
Feet colour
Black
Certification
CB, EAC
Product colour
Black
Front bezel colour
Frameless design
Detachable stand
Exterior finish type
Matt
Built-in USB hub
USB hub version
3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
USB upstream port type
USB Type-C
Number of upstream ports
1
USB Type-A downstream ports quantity
4
Headphone out
DVI port
VGA (D-Sub) ports quantity
HDMI ports quantity
1
DisplayPorts quantity
Headphone outputs
Headphone connectivity
3.5 mm
HDMI
AC (power) in
HDMI version
2.0
DisplayPort version
1.2
USB Power Delivery (USB PD)
USB Power Delivery up to
65 W
USB Type-C DisplayPort Alternate Mode
Number of USB Type-C upstream ports quantity
Built-in KVM switch
Cable lock slot
Warranty period
3 year(s)
Power supply type
Internal
Wall mountable
VESA mounting
Panel mounting interface
100 x 100 mm
LED indicators
Swivelling
Tilt angle range
3 – 21°
Pivot
Height adjustment
Cable lock slot type
Kensington
Tilt adjustment
Adjustable height (max)
13 cm
Picture-by-Picture (PbP)
AC input voltage
100 – 240 V
AC input frequency
50/60 Hz
Power consumption (standby)
0.5 W
Power consumption (off)
0.3 W
Energy efficiency scale
A to G
Energy efficiency class (SDR)
G
Energy efficiency class (HDR)
G
Energy consumption (SDR) per 1000 hours
34 kWh
Energy consumption (HDR) per 1000 hours
35 kWh
European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code
Customer Reviews
0.00 ( 0 reviews)
5 star
0%
4 star
0%
3 star
0%
2 star
0%
1 star
0%